Hledali Higsův bossom a objevili bájný strom Yggdrasil?

Yggdrasil

http://infinite-loops.wikia.com/wiki/Yggdrasil

Dr Christoffer Petersso předsavil nový model částic. Říká že Higgsův boson může desintegrovat do tzv. temné hmoty. Když vědci studovali dynamiku galaxií, narazili na záhadu. Pokud totiž vzali v úvahu jen viditelnou část hmoty, nevycházel jim správné výsledky. Viditelné objekty nestačí na vysvětlení rotace objektů a působících gravitačních sil. Něco prostě chybí. Proto vydedukovali , že musí existovat neviditelné hmota, která není vidět ( neovlivňuje světlo )  ale působí gravitačně.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2981049/Does-Higgs-boson-hold-secret-dark-matter-Particle-disintegrate-elusive-substance-smashed.html#ixzz3iAK6o4qk

Dokonce se jim i podařilo udělat mapu této temné hmoty ve známém vesmíru.

Struktura temné hmoty připomíná živý organizmus , který má hlavní části, ze kterých jakoby vystupují větve.  Připomíná tak  bájný strom Vikingů Yggdrasil. Tento strom tvoří vesmír a prorůstá devíti světy.

Wikipedie: Podle archeologů může Yggdrasil označovat vesmír, který prorůstá všemi devíti světy. Jedná se o vždyzelený jasan, jehož tři kořeny prorůstají ke třem pramenům

Dostali se vědci k něčemu co přesahuje naše současné znalosti o vesmíru jak ho známe a dává nám nahlédnout do dalších dimenzí?